„Medical Progress“, bendradarbiaujant su itin patyrusiais specialistais ir akių protezų gamintojais iš Latvijos, teikia kvalifikuotas akių protezavimo paslaugas Lietuvoje. Pacientai konsultuojami ir jiems pagaminami akių protezai iš kriolito stiklo ir PMMA medžiagos, atitinkantys aukščiausius kokybės standartus.

Akių protezavimas kriolito stiklo protezais. Ligoniui protezas suteikiamas per vieną dieną, nes šie protezai ligoniams siūlomi jau iš paruoštos kolekcijos, pakoreguojant juos pagal ligonio akiduobės formą. Ypatingais atvejais siūloma galimybė pagaminti protezą nenaudojant ruošinių komplekto. Stiklo akių protezų trūkumas – silpnas atsparumas smūgiams.

Akių protezavimas iš PMMA medžiagos pagamintais protezais. Ligoniui protezas suteikiamas vidutiniškai per dvi dienas. Pirmą dieną daromas ligonio akiduobės atspaudas, kuris dubliuoja visus akiduobės individualius ypatumus. Ligoniui dalyvaujant, ruošiamas protezo ruošinys iš laikinų medžiagų ir ranka, naudojantis delikačiu teptuku, piešiama ligonio akies rainelė, kuri atsakinga už žmogaus akių spalvą. Specialistas, žiūrėdamas į sveiką akį, naudodamas skirtingas spalvas, atkartoja sveikos akies rainelę. Protezas būna visiškai paruoštas jau kitą dieną. Matuojant protezą, reikalui esant, galima atlikti jo korekciją, nes PMMA medžiaga lengvai koreguojama, taip pat ligoniui bus padėta išmokti įsidėti protezą, išsiimti ir prižiūrėti.

Iš PMMA pagamintų akių protezų privalumai:

  • galimybė pagaminti individualų akies protezą, kuris tiksliai atitinka ligonio poreikius;
  • medžiaga leidžia neribotai koreguoti protezą tol, kol jis geriausiai atitinka ligonio poreikius;
  • prireikus šis protezas yra profilaktiškai nupoliruojamas, o tai pailgina jo patogaus nešiojimo laiką;
  • protezai iš PMMA medžiagos tarnauja ilgiau – jų nešiojimo laikas nuo 2 iki 4 metų;
  • šie protezai itin atsparus smūgiams, nedūžta iškritus ant kietų paviršių;
  • tai žemo šilumos laidumo maloni naudoti medžiaga, todėl protezai kur kas patogesni šaltą žiemą ar naudojantis sauna;
  • skirta aktyviai dirbantiems asmenims arba ligoniams su silpnu vokų tonusu;
  • PMMA yra nealerginė medžiaga, žemo įvairių alergijos rizikų lygio.

„Medical Progress“ akių protezavimo paslaugas teikia įvairaus amžiaus žmonėms. Atkreipiame dėmesį, kad vaikams iki 12 metų akių protezus reikia keisti bent du kartus per metus, nes tai susiję su vaiko augimo savybėmis. Iki 18 metų akių protezai turi būti keičiami du–tris kartus per dvejus metus. Nenešiojant akies protezo arba jeigu jis yra netinkamo dydžio, gali susiformuoti veido asimetrija ir kilti problemų su akiduobe.

Tais atvejais, kai dėl skirtingų priežasčių (dažniau dėl onkologinių ligų) yra prarandama visa akies orbita ir vokas, be prie akinių rėmo tvirtinamų ektoprotezų, siūlome pagaminti ir naujausios kartos ektoprotezus. Tai minkštos silikoninės medžiagos akies protezai su PMMA rainelėmis, kurie formuoja akies orbitą su vokais ir blakstienomis. Dėl silikono ypatybių medžiaga gerai prilimpa, yra maloni, be to, silikonas leidžia pasiekti maksimaliai natūralios akies išvaizdą.