Gydomieji akių protezai yra įtraukti į kompensuojamųjų ortopedinių techninių priemonių sąrašą. Laikinuosius akių protezus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti žmonės gali gauti nemokamai.

Akių protezai kompensuojami 100 procentų. Ar pacientui reikia laikino akies protezo, sprendžia gydytojas oftalmologas.

Įsigyti kompensuojamus akies protezus pacientai gali tik tose įstaigose, kurios yra sudarę sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

UAB „Medical Progress“ yra pasirašiusi sutartį su Valstybine ligonių kasa, todėl socialinį draudimą turintiems žmonėms čia suteikiamos  profesionalios akių protezavimo paslaugos ir jie gali įsigyti kompensuojamus akies protezus.

Pacientai visada gali pasirinkti ligonių kasų kompensuojamą priemonę be jokios priemokos. Jei pacientas pageidauja kitokios, nei yra kompensuojama, ir brangiau kainuojančios priemonės, pasižyminčios specifiniais technologiniais ypatumais, kainų skirtumą pacientas primoka pats. Šiuo atveju gamintojas ant paciento užsakymo lapo nurodo tuos technologinius ypatumus, o pacientas – savo parašu patvirtina sutikimą mokėti priemoką.

Kompensuojamuosius akies protezus gali skirti tik gydytojai, dirbantys asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų išlaidų apmokėjimo iš PSDF biudžeto.

Kompensuojamieji akies protezai gali būti skiriami, kai apdraustasis pats kreipiasi į gydytoją specialistą dėl konsultacijos arba tada, kai apdraustasis konsultuojamas stacionarinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Kai dėl kompensuojamojo akies protezo pacientas kreipiasi primą kartą, juos paskirti gali III lygio stacionarines oftalmologijos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas. Jei pacientui tai ne pirmas kartas, pakartotinai akies protezus gali skirti ir gydytojas oftalmologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines oftalmologijos paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Gydytojo siuntimas galioja 30 kalendorinių dienų nuo išdavimo dienos.

Kaip dažnai skiriami kompensuojami akių protezai:  

  1. pooperaciniai laikini gydomieji akies protezai skiriami vieną kartą po operacijos;
  2. nuolatiniai akies protezai skiriami ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių nuo pooperacinio laikinojo gydomojo akies protezo išdavimo dienos (jei buvo skirtas):
  • vaikams iki 12 metų – ne dažniau nei kas pusmetį;
  • vaikams nuo 13 iki 18 metų – ne dažniau nei kas metus;
  • suaugusiesiems – ne dažniau nei kas dvejus metus.